loader-logo

Kas mes esame?

VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ jau 20 metų gerai žinomas Lietuvoje visoms krikščioniškoms denominacijoms

Mūsų istorija

VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ Lietuvoje jau dvidešimt metų gerai žinomas Lietuvos įvairių denominacijų krikščioniškoms bažnyčioms ir bendruomenėms. VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ (toliau – tiesiog GNC) savo žinomumą pelnė tuo, jog atrado neartus misijų laukus medijos srityje, kur ir šiandien prasmingai darbuojasi.

GNC buvo įkurtas 1998 metais, veiklą pradėjo 1999 metais susibūrus skirtingų evangelinių bendruomenių atstovams ir pradėjus projektą „Kelionė Biblijos puslapiais“ – John Vernon McGee radijo laidų ciklą.

Iš pradžių šias laidas transliavome vidutinėmis radijo bangomis iš Sankt Peterburgo, bet vėliau Viešpats atvėrė galimybes krikščioniškas laidas transliuoti lietuviško „Žinių radijo“ eteryje. Atradome vertėją Algirdą Veževičių, diktorių Alfredą Pabarčių, prisijungė ir kiti pagalbininkai. Suformavome Steigėjų tarybą, surinkome darbuotojų komandą ir įsikūrę nedidelėje studijoje Vilniuje, Vokiečių gatvėje, pradėjome darbą.

Dabartinė veikla ir projektai

Šiuo metu mūsų stuburas išlieka radijo laida „Kelionė Biblijos puslapiais“, transliuojama per „Žinių radiją“. Šios stoties programų galima klausytis septyniolikoje Lietuvos miestų. Kita labai populiari laida yra Charles Stanley „Prisilietimas“, transliuojama XFM radijo stočių tinklu FM radijo bangomis septyniuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kėdainiuose ir Biržuose.

Dar vienas mūsų projektas – kassavaitinė radijo laida „Vakaro žvaigždelė“, kuria siekiame sėti meilės ir gerumo grūdelius į vaikų širdis. Per šios pusvalandinės radijo laidos „Vakaro žvaigždelė“ mažuosius klausytojus susipažinome su mama Vilma Varkulevičiene, kuri svajojo leisti žurnalą vaikams. Taip dienos šviesą išvydo žurnalas Vakaro žvaigždelė“. Vėliau mums kilo mintis žurnalą vaikams išleisti su kompaktine plokštele. Šiuo metu turime dar vieną pastiprinimą vaikų projektui – radijo stotį „Vaikų radijas“, Vilniuje transliuojamą FM radijo bangomis 94,9 MHz dažniu.

Jau septynerius metus sėkmingai gyvuoja naujausias GNC projektas – radijo stotis XFM. GNC kuria 24/7 transliuojamą radijo programą, kurią turime galimybę transliuoti FM radijo bangomis septyniems Lietuvos miestams. Rengiamos 27 laidos ir rubrikos. Tai yra viena iš gražiausių pergalių Lietuvos evangelinių bažnyčių istorijoje, kad galime ištisą parą transliuoti FM bangomis krikščionišką turinį, tokiu būdu liudyti Kristų skirtingo amžiaus žmonėms, šeimoms, jaunimui, galime transliuoti pamokslus, liudijimų laidą. Tai yra didelis Dievo malonės ženklas mūsų tautai.

Dar vienas svarbus GNC projektas – kartu su Klaipėdoje įsikūrusia „Miesto bažnyčia“ bei LCC tarptautiniu universitetu kasmet organizuojamas tarptautinis renginys „Pasaulinė lyderystės konferencija“.

GNC taip pat organizavo evangelizacinius renginius šalies didžiųjų miestų aikštėse su projektu NO LONGER MUSIC ir grupe iš Baltarusijos NUTEKI, bei rengė krikščioniškos muzikos grupių ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio koncertus įkalinimo įstaigose ir tuometiniuose vaikų namuose (grupės iš JAV – F.O.G., ON MISSION, CRISPIN, CHRISTAFARI).

Nuo 2003 metų GNC organizuoja krikščioniškos muzikos festivalį „Sielos“, kuris kasmet keliauja į vis skirtingą miestą. 2020 metais dėl karantino apribojimų 19-as festivalis persikėlė į interaktyvią erdvę. 2021 metais jubiliejinis 20-asis festivalis planuojamas Palangoje. Pagrindinis šio festivalio tikslas yra suteikti galimybę muziką kuriantiems jauniems Dievo žmonėms iš įvairių krikščioniškų denominacijų pasidalinti savo kūryba, dalintis savo tikėjimu, liudyti Kristų. Šis festivalis, atkeliaujantis į skirtingus miestus ir aplankantis mokyklas, sudaro galimybę ir moksleiviams susipažinti su šiuolaikine krikščioniška muzika.

GNC darbuojasi nemažai savanorių. Be jų pagalbos būtų sunku išsiversti. Esame labai dėkingi jums, kurie savanoriaudami padedate GNC. Padėdami mums jūs aukojate savo laiką ir jėgas – kad žmonės išgirstų Tiesą.

GNC yra ta platforma, kur Dievo žmonės iš skirtingų krikščioniškų denominacijų ir bendruomenių gali dalyvauti tarnystėje, kuri tapo palaiminimu Lietuvai. GNC skelbia Evangeliją visomis įmanomomis žiniasklaidos ir medijų formomis. Gera stebėti, kai broliai ir seserys iš skirtingų denominacijų susivienija dėl bendro tikslo, kai esminiuose dalykuose visi ištaria „Taip“. Tokiu būdu Gerąją naujieną mes galime skelbti „nuo stogų“ (aliuzija į radijo stočių antenas).

Mūsų misija ir vizija

Visomis medijos formomis skelbti Kristaus Gerąją naujieną Lietuvos žmonėms.

Visa GNC istorija - tai tarnavimas Evangelijai ir Lietuvai

Nuolat skelbti Gerąją naujieną Lietuvai visomis įmanomomis priemonėmis.

Prisidėkite dabar