loader-logo

 

 

 

„Gyvieji šaltiniai“: ruduo pasitinkant orią senatvę (2023/3)

Nuo seno žinoma, jog rudenį keičiantis medžių lapų spalvai, vėstant ir trumpėjant dienoms, ypač ilgesniais vakarais ieškome ramybės ir nugrimztame į apmąstymus. Iš vaikystės prisimenu savo senelį, kambaryje prie stalo palinkusį prie laikraščio, ir šalia mikliai mezgamų kojinių virbalus judinančią močiutę… Taip, šį kartą jaukiai pakalbėsime apie gyvenimo rudenį, o „Gyvųjų šaltinių“ numerį nuspalvinome senjorams aktualia tema – ORI SENATVĖ VIEŠPATYJE.

Gyvenimo ruduo gali būti suprantamas kaip pamažu gęstantis pasiruošimo iškeliauti laikotarpis, bet su Dievu šis metas gali tapti aukso amžiaus tarpsniu, kai širdyje uždegtas tikėjimo žibintas negęsta, o jau beveik regima amžinybės patirtis skatina tvirtai laikytis Kristaus artume.

„Senėjimas daugeliui žmonių gali kelti baimę. Vakarų kultūroje senatvė paprastai nėra gerbiama ar vertinama. Į senus žmones žiūrima kaip į besiskundžiančius, reikalaujančius dėmesio, apsunkinančius ir nenaudingus (…) Dėl senėjimo jaučiama baimė ir atgrasumas, o mūsų visuomenėje į senatvę žiūrima kaip į socialinę problemą, kurią reikia spręsti nuolaidomis, centrais, programomis, bendruomeniniais būstais ir psichologine pagalba pagyvenusiems žmonėms. Tačiau

Biblija į tai žvelgia kitaip“, – apie geriausią senėjimo patirtį pasakoja autorė.

Apie tai ir dar daugiau skaitykite mūsų žurnale!

„Gyvieji šaltiniai“ laukia jūsų „Gerosios Naujienos centre“ Vilniuje (Pylimo g. 20-10) arba internetu: www.km.lt

lt_LTLithuanian